Jak być królem bongo?

Bycie królem bongo to nie taka prosta sprawa. Aby zostać uznanym za ów metafizyczny byt, należy spełniać wiele warunków, wymyślonych tylko po to, by taka osoba właśnie mogła próbować je spełniać. Nie ma bowiem czegoś takiego jak król bongo, ale można go wymyślić. Zwłaszcza, że istnieje już taka piosenka, w której występuje taki król, tyle że po angielsku i chyba mało kto zna tę piosenkę.

Wracając jednak do ścieżki, która może poprowadzić daną osobę do zostania królem tej rzeczy na „b”, to dobrym sposobem na początek jest sklep z bongo. Na czym taki sklep polega? W rzeczy samej jest to miejsce, w którym można kupić sobie bongo albo inną taką rzecz, która je przypomina. Do tego można tam spotkać inne przedmioty i akcesoria, przydatne w ogólnie rozumianej kulturze palaczy.

Zahaczono właśnie o kolejny ważny punkt, mianowicie to, że król bongo musi być palaczem. Raczej trudno sobie wyobrazić kogoś, kto jest w czymś najlepszy ze wszystkich ludzi, a tak naprawdę tego nie robi. W świecie fajki wodne uznanie zdobywamy sobie ciężką pracą i autoprezentacją, nie zdobywamy tytułów drogą dziedziczenia i innych podstępnych rzeczy. Dlatego wdychanie produktów spalania tytoniu oraz innych substancji jest obowiązkiem każdego króla bongo. Jak jednak przygotować się do tak ważnej roli? Przecież nie rodzimy się palaczami, nie każdy wynosi to z domu, a każdy chce w głębi serca być najlepszym bongo-człowiekiem świata, nawet jeśli w ogóle nie wie, co to jest to dziwne coś na „b”.

Pierwsze kroki należy zdecydowanie skierować do sklepu z bongo, ponieważ właśnie tam znajdziemy wszystko, czego nam trzeba, aby zacząć przygodę z paleniem i to od razu startując z wysokiego poziomu. Warto zapytać kogoś z obsługi o różne rzeczy i bardzo wskazane jest, żeby od razu wyznać, z jakim problemem się przychodzi – wtedy pracownik sklepu, o ile jest właściwie przeszkolony, wyjdzie nam naprzeciw i zachowa delikatność oraz wyrozumiałość, które zaszczepią w „świeżaku” pozytywne skojarzenia z paleniem, co prawdopodobnie zaowocuje uzyskaniem przez sklep nowego klienta. Takie podejście jest zupełnie etyczne, ponieważ akurat w kwestii fajek wodnych to jest tak, że naukowcy twierdzą (przynajmniej niektórzy), że przepuszczenie dymu przez wodę (oto tajemnica bonga!) filtruje z niego szkodliwe substancje i zostawia tylko te dobre.

Co dobrego może być w dymie, można by spytać. Na szczęście na to pytanie z radością i ochoczo, a także wymiernie, odpowiedzą niesamowicie pomocni i życzliwi pracownicy sklepu z bongo. Przy nich nie trzeba wstydzić się swoich wątpliwości i śmiało można zadawać nawet najtrudniejsze pytania – są po to, by na nie odpowiedzieć, rozwiać wszelkie wątpliwości i oczywiście skłonić do zakupu oferowanych przez siebie produktów. To może wyglądać niezbyt dobrze, ale w istocie tak to właśnie działa, że sprzedawca chce coś sprzedać, a kupujący chce coś kupić, więc nie ma w tym nic dziwnego. A już w kwestii bonga to w ogóle wszystko jest w porządku, ponieważ jest to coś, co uszczęśliwia człowieka i nie jest niczym złym, a nawet wręcz przeciwnie. Zakup takiej rzeczy niesie za sobą prawie wyłącznie przyjemne skutki, a już w ogóle bardzo wzbogaca życie wewnętrzne kupującego. A to bardzo ważne, kiedy się chce zostać królem bongo, ponieważ taka osoba musi mieć bogate wnętrze tak samo jak przestrzeń zewnętrzną oraz prezencję. Pokazanie się z czymś tak wspaniałym robi wielkie wrażenie na wszystkich ludziach. Odwiedzanie stylowej dzielnicy, w której mieści się lokalny  sklep z bongo wiąże się również z prestiżem i wzbudza zachwyt w ludziach dookoła. Jednak to nie wszystkie zalety posiadania aspiracji na bycie królem bongo.

Pozostaje jeszcze kwestia doborowego towarzystwa, w którym taka osoba może się znaleźć dzięki swojej pasji. Taka forma palenia jest luksusowa i ekskluzywna, można powiedzieć, że to palenie dla wybranych, czyli ludzi świadomych wszystkich propozycji współczesnego świata i wybierających spośród nich te, które najbardziej im odpowiadają pod wieloma względami. Względami tymi może być nie tylko szeroko pojęta cena, ale też na przykład wygoda. Tutaj można zadać sobie pytanie o to, co jest wygodnego w używaniu bonga i na szczęście można na to odpowiedzieć jednym słowem, a tym słowem jest słowo „wszystko”. Inną kwestią jest komfort, choć to prawie to samo co wygoda. Niemniej jednak warto o tym wspomnieć, bo komfort oznacza także dobrostan psychiczny, a nie tylko cielesny i wygodę w działaniu. Na szczęście to wszystko nie jest osamotnione i można odwiedzić sklep z bongo w sposób spokojny i wesoły i znaleźć tam ludzi o podobnym usposobieniu i podobnie myślących, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. W istocie, takie miejsce to kopalnia wspaniałych znajomości, a może i miłości, jeśli ktoś potrzebuje i zasygnalizuje to we właściwy sposób. Towarzystwo skupione wokół bongo jest otwarte i tolerancyjne. To wspaniale się składa, kiedy człowiek nieśmiały próbuje znaleźć jakichś znajomych, a nie wie gdzie ich szukać. Na pewno da się ich znaleźć właśnie tam i cieszyć się wspólnymi zainteresowaniami.