Dlaczego warto korzystać z cateringu dla firm?

Catering jest dość młoda usługa w branży gastronomicznej, która wciąż rozwija się w naszym kraju, na szczęście z powodzeniem. Za granica wiele osób i przedsiębiorstw korzysta na co dzień z usług cateringu dla firm. W Polsce także coraz częściej mniejsze i większe firmy zaczynają korzystać z usług firm cateringowych. Nie tylko w przypadku organizacji eventów, ale także, jeśli chodzi o zapewnienie posiłków dla swoich pracowników. Co cieszy. Jakie są zalety cateringu dla firm, dlaczego warto się na niego zdecydować i jakie opcje są najczęściej wybierane podajemy niżej.

Ciekawy benefit dla pracowników

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach pracownicy, zatrudniają się w danej firmie nie tylko dlatego, że oferuje ona dobre wynagrodzenie, ale także zwracają dużą uwagę na warunki pracy i to, co może im zaoferować pracodawca poza wypłatą. Jedną z takich opcji są posiłki pracownicze. Wcale nie chodzi tutaj o to, aby zaraz w wieżowcu otwierać własna kuchnie firmowa z szefem kuchni na czele, jednak już catering dla firm z posiłkami dla pracowników to miłe udogodnienie. W końcu nikt tak naprawdę nie lubi zagryzać kanapek w porze lunchu. Firmy cateringowe dla firm, oferują naprawdę ciekawe rozwiązanie. Obecnie w wielu z nich można znaleźć całe pakiety posiłkowe na miesiąc z dostawą w porze obiadowej pod same drzwi biura. Dlatego jeśli jesteś pracodawcą i chcesz, aby Twoi pracownicy byli jeszcze bardziej zadowoleni z pracy w twojej firmie postaw na catering firmowy.

Dlaczego warto

Wiele firm już w standardzie oferuje swoim pracownikom pakiety Multisport, co zakłada, że lubią oni uprawiać sport. Jeśli faktycznie pracownicy uczesana na siłownie, jest duże prawdopodobieństwo, że także chcą się zdrowo odżywiać, dlatego zamawiając dla nich zdrowy catering dla firm możesz stać się najlepszym szefem w mieście. Co zyskasz w zamian? Zadowolonych pracowników, którzy z chęcią będą przychodzili do pracy oraz będą ją docenili właśnie ze względów tych małych nieznaczących dodatków. Także może się okazać, że twój zespół stanie się bardziej zgrany, a co za tym idzie bardziej efektywny, bo przecież nic bardziej nie jednoczy niż wspólne posiłki.

Nie musisz od razu fundować swoim pracownikom wystawnego obiadu z trzech dań, ale jeśli będzie to lekki posiłek w formie sałatki z pieczywem lub drugiego dania, w zupełności to wystarczy, aby posilić się w ciągu dnia w czasie przerwy między praca. Przykładowo sałatka z buraka z kaszą jaglana z dodatkiem pieczywa czosnkowego, na pewno znajdzie wielu zwolenników. Tak samo, jeśli chodzi o pożywne zupy. Wiele firm cateringowych oferuje także pakiety dedykowane dla określonych grup, takich jak weganie, osoby nie spożywające glutenu czy osoby na diecie, fajnym i innowacyjnym pomysłem jest zebranie deklaracji na określony rodzaj posiłków od pracowników i następnie zamówienie cateringu dla firm z danymi posiłkami. Przez taki gest pracownicy poczują się ważni i na pewno będą bardziej ochoczo pracować dla naszego wspólnego dobra.

W trakcie szkoleń

Jeśli jesteś natomiast firma, która często organizuje szkolenia, w dobrym geście będzie zorganizowanie, chociażby małego bufetu z poczęstunkiem dla kursantów, gdzie w trakcie przerwy, będą oni mogli się podzielić swoimi przemyśleniami ze szkoleniowcami i innymi kursantami na temat danego zagadnienia przy filiżance ciepłej kawy i czymś do przegryzienia. Na takim stole wedle preferencji firmy cateringowe, mogą przygotować słodkie poczęstunku, małe fikuśne przystawki lub ciepły bufet. Ty zapłacisz za wszystko niewiele, a oni zajmują się wszystkim od A do Z, zaczynając od zakupów, poprzez przygotowanie potraw kończąc na podaniu ich i posprzątaniu po evencie.

Posiadasz firmę budowlaną

Jeśli zatrudniasz robotników budowlanych w swojej firmie, powinieneś wiedzieć, że w twoim obowiązku jest im zapewnienie chociaż jednego posiłku ciepłego w trakcie pracy. Oferta cateringu dla firm obejmuje nie tylko dania obiadowe, w wielu miastach takie firmy zajmują się także dowozem kanapek i ciepłych napoi, dlatego takie rozwiązanie będzie dla Ciebie jako przedsiębiorcy przede wszystkim tańsze i wygodniejsze niż poszukiwanie jakiegokolwiek lokalu, który wyżywi Swoją ekipę. Posiłki dedykowane dla pracowników fizycznych, są najczęściej wysokokaloryczne i sycące, przez co będą oni mieli siły do dalszej pracy. Nazywane są one posiłkami regeneracyjnymi. Korzystając z cateringu dla firm, należy zawsze sprawdzić, z jakich składników gotuje dana firma, czy posiadają oni dobra opinie w danym mieście, oraz czy ich ceny nie są zbyt wygórowane z określone posiłki w porównaniu do konkurencji.

Wbrew pozorom, opcja ta wcale nie jest tak droga jakby mogło się wydawać, catering dla firm, można także w całości wliczyć w koszty działalności przedsiębiorstwa, dlatego warto przemyśleć ta kwestia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy, aby znaleźć dobrego pracownika należy zaoferować mu coś więcej niż tylko wynagrodzenie za jego pracę.