Dlaczego warto budować kanadyjczki

Do Polski moda na różne rzeczy przychodzi z pewnym opóźnieniem. Tak też stało się z technologią budowy domów, jakimi są domy kanadyjskie. Inaczej ta technologia jest również nazywana po prostu budowa domów szkieletowych https://domyhbe.pl/pl. Niestety początku tej technologii w Polsce nie były łatwe i dopiero teraz nabierają one uznania.

Opinia o domach kanadyjskich w Polsce

Nazwa tych domów nie jest przypadkowa, ale historia z nią związana też nie należy do najbardziej skomplikowanych. Wszystko po prostu wyglądało tak, że domy w tej technologii najczęściej występują w Ameryce Północnej, czyli między innymi Kanadzie. Tam też część Polaków na emigracji, właśnie takie domy budowała, więc nazwa wzięła się właśnie od nazwy państwa.

Pierwsze domy kanadyjskie, które stawiano w Polsce, niestety nie były najlepszej jakości. Drewno, które wykorzystywano do budowy, nie było najlepszej jakości, a także nie było dobrze przygotowywane, a do tego sama budowa również nie przebiegała tak, jak powinna. Oczywiście nie dotyczyło to wszystkich firm, które zdecydowały się na podejmowanie budów w tej technologii. Jednak sporo takich domów powstało, a wszystkie usterki, które występowały po takiej fuszerce, pracowały na opinię wszystkich domów kanadyjskich, jakie wybudowano w naszym kraju. Przez to moda na wykorzystywanie tej technologii niestety zmalała. Przez właśnie taką złą opinię niektóre osoby mają problem z tym, aby sprzedać taki dom na rynku wtórnym.

Teraz jednak wiele firm, które powstało w latach 90 i na początku nowego tysiąclecia, próbuje znów promować technologii budowy, na której zaczynali. Nie jest to praca łatwa, gdyż Polacy do domów kanadyjskich mają raczej sceptyczne podejście, jednak powoli udaje się tendencje odwracać. I tak w otaczającym nas krajobrazie coraz więcej możemy zauważyć właśnie takich, domów kanadyjskich, które są naprawdę ciekawym i dobrym rozwiązaniem.

Czy warto budować drewniane domy kanadyjskie?

Mimo negatywnej opinii warto podejść od zdrowej, logicznej strony do takich domów. Fakt, że nie są one wcale takie popularne, nie oznacza, że nie są dobre. Polacy boją się często próbować tego, co nowe, a to, co już jest z nimi przez jakiś czas, uznają za najlepsze. Jednak po czasie się okazuje, że nagle coś nowego też może być świetne i każdy chciałby to mieć. Tak też zapewne będzie z domami kanadyjskimi, gdy za kilka lat się okaże, że są one naprawdę dobre.

Warto więc przemyśleć nieco i dowiedzieć się o tej technologii, aby samemu się zastanowić, czy warto decydować się na budowę domu kanadyjskiego.

Znaczącą informacją na pewno jest to, że takie domy są budowane z materiału, jakim jest drewno, a nie domy murowane, jak to w naszym kraju bywa najczęściej. Materiał jednak nie jest minusem, a wręcz przeciwnie, gdyż niesie za sobą wiele zalet. Drewno ma pewne naturalne właściwości, które wpływają na to, że warto z niego korzystać w czasie budowy. Nie może to być jednak przypadkowy gatunek drewna. Najczęściej w Polsce korzysta się ze świerku, który ma odpowiednie cechy wytrzymałościowe. Szukając drewna na dom, najlepiej jest się zająć tym samodzielnie. Należy poszukać więc dobrego tartaku, który ma pozytywne opinie, a następnie udać się do niego i złożyć zamówienie. Drewno na dom powinno być suszone komorowo i czterokrotnie strugane. Prócz tego, każde drewno jest klasyfikowane i powinno posiadać odpowiedni stempel, więc należy szukać takiego, które będzie nadawać się na budowę.

Domy z drewna są ekologiczne, energooszczędne, a także budowane zgodnie z naturą. Dobrze wpisują się w różne krajobrazy, więc jeśli ktoś marzy o małe domki letniskowe drewniane https://domyhbe.pl/pl/technologia-hbe w stylu kanadyjskim, to będzie to chyba najlepszy wybór. Oczywiście taki domek można od razu przygotować na wariant całoroczny.

Mieszkanie w domku kanadyjskim zimą wcale nie oznacza, że będzie go ciężko ogrzać. Drewno ma dobre warunki cieplne. Choć prawdziwa jest opinia, że dość szybko się ochładza i temperatura wewnątrz domku spada, to gdy tylko zacznie się taki dom ogrzewać, to temperatura zacznie rosnąć bardzo szybko. Drewno posiada również swoje naturalne ciepło, dlatego nigdy nie będzie zimne.

Jeśli ktoś planuje dłuższy zimowy wyjazd, to nie musi się obawiać, że nawet temperatury poniżej -20 stopni wpłyną negatywnie na budowlę, czy też na wodę w rurach. Domek nawet nieogrzewany przez kilka dni utrzymuje dodatnią temperaturę, natomiast woda przez co najmniej kilka tygodni nie zamarznie. Więc taki dom spokojnie można zostawić, bez obawy o to, co się będzie z nim dziać.

Dom w każdym stylu dla całej rodziny

Fakt, że dom zostanie zbudowany w stylu kanadyjskim, nie oznacza, że ogranicza to stylizacje jego wyposażenia. Dom można urządzić w stylu tradycyjnym, jak i bardzo nowoczesnym. W domku dobrze będzie wyglądać po prostu polakierowane i zabezpieczone drewno, jak i zaaranżowanie elementów kamiennych i stalowych. Wszystko zależy od wyobraźni mieszkańców.