Parki trampolin – miejsce sportu i radości

Parki trampolin – miejsce sportu i radości – dzieci i młodzież kochają ruch i wszystkie formy aktywności ruchowej przez  zabawę. Młodzież niekoniecznie lubi lekcje wychowania fizycznego w szkole, ale coraz chętniej zagląda do miejsc, w których w ciekawy sposób można spędzić czas, ruszając się i bawiąc z przyjaciółmi. W odpowiedzi na potrzeby młodych ludzi, jak grzyby po deszczu, powstają miejsca, gdzie można wyszaleć się do woli. Parki trampolin to doskonała atrakcja dla dzieci, młodzieży i osób aktywnie spędzających czas, która podbija polski rynek.

Czas na wstanie od komputera

Ortopedzi, pedagodzy oraz kardiolodzy alarmują, że dzieci i młodzież zbyt wiele czasu spędzają przed komputerem i telefonem komórkowym.  Brak aktywności ruchowej sprzyja otyłości i chorobom cywilizacyjnym typu: cukrzyca, czy nadciśnienie, z którymi problemy mają nawet bardzo młodzi ludzie. Niewiele osób w młodym wieku garnie się do sportu, więc tym bardziej cieszą parki trampolin.  Są to miejsca bezpieczne, w których miło czas mogą spędzić całe rodziny. Wspólna zabawa i ruch sprawiają, że na twarzach klientów gości uśmiech. Producent parku trampolin zapewnia, że tego typu obiekty mogą być samodzielnymi miejscami ustawionymi w środku budynku lub na zewnątrz oraz być częścią dużej sali zabaw, jako dodatkowa atrakcja. Największą zaletą parków trampolin jest to, że odrywają młodzież od elektroniki i zapraszają do aktywnego spędzenia wolnego czasu i pokazują, że sport może być bardzo atrakcyjny i dawać wiele powodów do radości.  Producent parku trampolin przyczynia się do zwiększenia zainteresowania młodego pokolenia aktywnością fizyczną.  Powoli, dzięki takim miejscom, jak parki trampolin, upada mit, że młodzież nie lubi sportu i najchętniej całymi dniami gra w gry komputerowe.

Parki trampolin – sport w nowoczesnej odsłonie

Człowiek ma naturalną potrzebę ruchu. W ostatnich dziesięcioleciach ułatwienia technologiczne, takie jak rozwój motoryzacji, elektroniki i internetu oraz dostęp do wszelkich towarów i usług sprawiły, że prowadzimy mało ruchliwy tryb życia i żyjemy trochę przeciwko swojej naturze. Ma to swoje negatywne skutki w postaci chorób cywilizacyjnych: epidemii otyłości, nowotworów, cukrzycy, zakrzepicy i chorób układu krążenia.  Nawet nawoływania lekarzy do zwiększenia ruchu, popularność sportowych celebrytów, reklamowanie różnych sportowych imprez, prowadzonych także w celu charytatywnym, nie spowodowały gwałtownego zainteresowania uprawianiem sportu. Przyczyną tego zjawiska było poczucie braku atrakcyjności niektórych dyscyplin i konieczność regularnego trenowania. Dopiero producent parku trampolin, zaproponował rozwiązanie, które pokazuje sport w nowej odsłonie – jako przyjemną formę spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. 

Zalety parku trampolin jako formy sportu

Polaków nie zachęciły do sportu na masową skalę orliki, czy sukcesy polskich zawodników lub drużyn. Kilka lat temu chłopcy zainteresowali się piłką nożną i powstawały orliki. Przez pewien czas obserwowano większe zainteresowanie biegami, pływaniem, piłką ręczną i siatkówką.  Na lekcjach wychowania fizycznego nacisk kładzie się na biegi, siatkówkę i piłkę nożną, czasami na koszykówkę. Brakuje poznawania dyscyplin, które wychodzą poza tradycyjny kanon sportowy. Wiele dobrego zrobiły siłownie i fitness kluby oraz miejsca dla fanów rolek i deskorolek. Jednak dopiero producent parku trampolin pokazał, że sport jest dla każdego, nawet dla osób, które nie mają czasu na treningi, czy nie potrafią jeździć na rolkach.  Zaletą parku trampolin jest bez wątpienia fakt, że nikt nie zwraca uwagi na precyzję ruchu, rozgrzewkę, poprawienie rezultatów i czasu.  Park trampolin to przede wszystkim znakomita zabawa ruchowa. Nie ma ograniczenia wieku, nie wymaga katowania się dietą, trzymania wagi w określonej normie. W parku trampolin nie ma rywalizacji, przeciwników, sędziów, czyli wszystkich sytuacji stresowych, które są powszechnie obecne w tradycyjnym sporcie. Producent parku trampolin  za największą wartość swojej inwestycji uznaje popularność wśród młodego pokolenia i szansę, jaką jest park na zdrowie i witalność młodych ludzi. W parku trampolin ryzyko kontuzji jest naprawdę niewielkie. Krzywdy nie zrobią sobie nawet dzieci. Kolejną niebagatelną zaletą tego miejsca jest fakt, że może tutaj przyjść cała rodzina, nikt nie patrzy krzywo na hałasujących i świetnie bawiących się najmłodszych klientów. W Polsce wciąż za mało jest miejsc, gdzie bezpiecznie może uprawiać sport cała rodzina. Zdaniem producenta parku trampolin, takie miejsca mają zapewniać przede wszystkim zabawę i chwilę radości połączoną z aktywnością ruchową.

Parki trampolin powstały już w wielu miastach stając się atrakcjami dla mieszkańców i turystów. To przyjemny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia w gronie najbliższych osób.  Doskonale wykorzystany wolny czas, pozytywne zmęczenie, zwiększona aktywność fizyczna i radość na twarzach dzieci i dorosłych, to krótka, ale najwłaściwsza charakterystyka parków trampolin.