Sesje fotograficzne

Może zastanawialiście się kiedyś nad fajnym prezentem dla najbliższej osoby? Sesja fotograficzna to doskonały pomysł dla przyjaciółki, swojego faceta czy nawet swojej mamy. Zazwyczaj osoby które lubią pozować do zdjęć mają swój własny image i pomysł na siebie. Sesja to najlepsza okazja aby oderwać się od rzeczywistości a przede wszystkim od swojej żmudnej pracy. A może Ty chcesz coś zmienić w swoim życiu? Praca modelki może być przydatna i bardzo dobrze płatna.

Jednak początki, jak wszędzie, mogą być ciężkie. Poprzez brak profesjonalnego fotografa można stracić tę nadzieję, jednak można zaczynać od całkiem małych rzeczy. Na sam początek jeśli nie stać nas na dobrego fotografa możemy poprosić koleżankę aby wykonała nam kilka zdjęć telefonem. Sesje fotograficzne zazwyczaj są bardzo profesjonalne, ale na początku nie można się nigdzie spieszyć. Dużo osób boi się, że sesje fotograficzne są bardzo trudne i wręcz nie do zrealizowania. Nic bardziej mylnego.

Może być to bardzo dobra zabawa, albo szansa na dużą karierę i dawkę emocji. Wykonane zdjęcia telefonem mogą zupełnie nie oddawać klimatu sesji, ale nie wolno się zniechęcać. Gdy zaoszczędzimy trochę pieniędzy możemy wybrać się na prawdziwe sesje fotograficzne. Jak one wyglądają? Bardzo prosto. Ekipa troszczy się o Twój make-up, całą scenografię. A fotograf o to, żebyś osiągnęła taki efekt na którym ci zależy. Sesje fotograficzne wcale nie są tanie. Ceny wahają sie od 200-kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Każdy jednak kto spróbował zrobić sobie kilka zdjęć na pewno miał fajną pamiątkę. Na sesjach bardzo ważna jest praca z fotografem. Sesje fotograficzne związane są często ze żmudną pracą całej ekipy, dlatego uważnie trzeba słuchać porad fotografa a także dokładać coś od siebie. Po sesji fotograf zawsze pyta które zdjęcia mogą zostać opublikowane. Następnie je obrabia i wysyła do klienta. Późniejsze zdjęcia można zachować dla siebie, dołączyć do albumu rodzinnego czy choćby nawet wysłać do agencji modelek i czekać na odzew. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje bardzo dużo tematyki związanej z sesją. Może być to sesja dziecięca, ślubna, a także mroczna.

Każda będzie wyglądała inaczej i każda praca z innym fotografem również. Sesje fotograficzne są artystycznym mechanizmem życia. Trochę jak aktorstwo. Mogą przecież wystąpić sesje tematyczne w których my musimy się odnaleźć. Łatwo możemy się przenieść całkiem gdzieś indziej. Jak wiadomo sesje z dziećmi mogą się okazać bardzo trudne. Dzieci często przez rodziców którzy liczą na piękną pamiątkę są zmuszane do sesji fotograficznych, dlatego ważne jest aby znaleźć takiego fotografa który będzie bardziej opiekunem niż tylko fotografem. Dzieci szybko się nudzą i wcale tego nie chcą. Praca fotografa to nie tylko stanie po drugiej stronie obiektywu ale także pomaganie osobom które są zagubione i jeszcze do końca nie wiedzą jaki efekt chciałyby osiągnąć. Idealne miejsce na sesje to takie które zrobi wrażenie na zdjęciu. Czasami miejsce ważniejsze jest od samej modelki. Świetne zdjęcia wychodzą na różnych plażach, w górach a także sesje fotograficzne które są określane jako bardzo ekstremalne. Praca modela czy modelki polega na bardzo ciężkiej pracy, choć każdy może myślałby inaczej. Niektóre sesje, zazwyczaj te prywatne można przełożyć. Ale jeśli są to duże projekty, do magazynów czy do agencji, nie raz ta opcja jest niemożliwa. Modelka musi umieć pracować w każdych warunkach. Przede wszystkim być bardzo spokojna i nie marudzić. W tym zawodzie nikt tego nie lubi.

Zobacz również:

Na zdjęcia możemy zgłosić się poprzez adres mailowy podany na stronie fotografa albo najlepiej udać się osobiście do jego studia. Wtedy fotograf od razu po widocznej twarzy będzie mógł coś doradzić, jeśli klientka nie jest do końca zdecydowana jaki efekt zamierza osiągnąć. W internecie istnieje też dużo fałszywych kont pod którymi mogą kryć się osoby nawet niepoczytalne. Na taką sesję warto zabrać drugą osobę, a przede wszystkim wcześniej mieć sprawdzonego fotografa który będzie będzie wiarygodny. Sesje fotograficzne są nadal bardzo popularne. Chyba większość małych dziewczynek marzyła o byciu modelką. Wszystko jest w naszych rękach. Sami możemy podjąć pierwsze kroki związane z modelingiem. Jeśli nie mamy pieniędzy prosimy koleżankę, ubieramy modne ciuchy, malujemy się nieco wyraziściej niż zwykle i sprawa załatwiona. Zdjęcia z telefonu można ładnie obrobić i wysłać do agencji która poszukuje dany typ urody. Jeśli jednak zaoszczędziliśmy pieniądze, można powołać się na większą sesje, za dużo większe pieniądze, ale wtedy będziemy mieli pewność, że takie zdjęcia na pewno zostaną zaakceptowane przez agencje. Wszystko trzeba sprawdzać, a na sesje fotograficzną najlepiej iść z kimś dorosłym. Gdy już dostaniemy swoje zdjęcia na pewno będziemy bardzo zadowoleni i dumni, że pokonaliśmy swój lęk i strach. Będzie to nasza pamiątka, a być może szansa, która otworzy drzwi do nowego świata? Bardzo warto próbować i spełniać swoje marzenia bo nigdy nie wiadomo kiedy w końcu nam się spełnią.

Polecamy: