Etui na smartfona – ochrona i estetyka

Smartfony nie są tanimi urządzeniami. Ich ceny mogą sięgać kilku tysięcy złotych. Dla wielu osób, smartfon to nie tylko telefon z internetem i różnymi ciekawymi funkcjami, ale przede wszystkim gadżet, który musi fenomenalnie wyglądać. Smartfon to także rzecz osobista nie tylko ze względu na prywatne dane zapisywane w telefonie i zdjęcia. Wygląd smartfonu ma podkreślać charakter, zainteresowania i pasję właściciela.  Smartfony to produkcja masowa. Każdy model jest wytwarzany na wielką skalę i ma charakterystyczne cechy wyglądu. Jeżeli właściciel chce, aby smartfon odzwierciedlał jego gust, to decyduje się na zakup etui. 

Bogactwo wzorów

Etui na smartfona jest ewenementem na rynku akcesoriów telefonicznym. Tysiące modeli, kolorów i różnorodne materiały, z których wykonane jest etui, sprawiają, że niełatwo jest zdecydować się na wybranie jednego pokrowca na telefon. Na rynku znajdziemy etui na smartfony jednokolorowe, wzorzyste i personalizowane, robione na zamówienie klienta.  W każdym punkcie sprzedaży telefonów, w sklepach internetowych, w hipermarketach można kupić etui na smartfona. Nie tylko smartfon jest wyznacznikiem pozycji społecznej, ale także etui, które musi być wysokiej jakości.

Ochrona telefonu

Etui na smartfona ma jeden najważniejszy cel-  chronić telefon przed uszkodzeniami. Pokrowce amortyzują upadki minimalizując ryzyko większych zniszczeń oraz zapobiegają matowieniu i zarysowaniu się obudowy.  Dzięki temu telefon dłużej wygląda jak nowy i nie widać na nim żadnych zarysowań i pęknięć. Futerał musi być dopasowany konkretnego modelu smartfona, co oznacza, że wszystkie wcięcia są idealnie wyprofilowane i korzystanie z aparatu, głośnika czy złącza słuchawkowego jest komfortowe. Nie ma potrzeby każdorazowego ściągania obudowy ze smartfona, aby posłuchać muzyki, czy porozmawiać przez telefon. Etui na smartfona nie rysuje wyświetlacza i utrzymuje urządzenie w miejscu, nawet podczas upadków. Dzięki ochronie, jaką daje etui na smartfona, telefon jest utrzymywany w idealnym stanie, nawet po okresie gwarancji wygląda jak nowy. Ładne etui wyróżnia telefon spośród wielu egzemplarzy danego modelu.  Pokrowiec na smartfona ma jeszcze jedną zaletę: ułatwia odróżnienie swojego telefonu w razie zgubienia, czy pozostawienia w miejscu publicznym.

Etui wodoszczelne

Oprócz standardowych modeli etui na smartfona, na rynku dostępne są modele wodoszczelne. Jest to uniwersalny i praktyczny pokrowiec, dzięki któremu można korzystać z wszystkich funkcji telefonu, robić zdjęcia, nagrywać filmy nawet w pobliżu zbiorników wodnych. Zrobienie filmu nad wodospadem, czy podczas spływu kajakowego nie spowoduje uszkodzenia telefonu. Aż do głębokości 20 metrów nie przepuszczają wody.  Do etui wodoszczelnego zmieści się nie tylko smartfon, ale także dowód osobisty lub karta płatnicza. Oznacza to, że ochronę przed zamoczeniem ma nie tylko telefon, ale także najważniejsze dokumenty. Etui wodoszczelne na smartfona produkowane jest z przezroczystego tworzywa PCV, co oznacza, że jest to bardzo szczelna ochrona nieprzepuszczająca wody. W zestawie z etui znajduje się smycz do powieszenia na szyi oraz opaska do przymocowania go na ręce lub nodze, zapobiegająca zgubieniu telefonu podczas aktywności nad wodą. Wodoszczelne etui na smartfona doskonale sprawdza się na basenie, plaży, jeziorem, spływie kajakowym. Skutecznie chroni telefon przed wodą, piaskiem, mułem i innym brudem. Wodoszczelne etui na smartfona przydaje się nie tylko w okresie wakacji, ale także podczas codziennego użytkowania, np.: podczas rozmowy w czasie kąpieli w wannie, czy w deszczu lub opadów śniegu. Użytkownicy wodoszczelnego etui chwalą sobie ten produkt. Pokrowiec odporny na wodę wielokrotnie ochronił ich smartfona przed zniszczeniem w trakcie aktywności nad wodą. Potwierdzają najwyższy, fantastyczny stopień wodoszczelności pokrowca. Smartfon po zdjęciu etui był suchy. Osoby, które korzystają z wodoszczelnego etui na smartfona polecają go wszystkim wybierającym się na wakacje nad jezioro, czy morze. Warto mieć dwa rodzaje etui na smartfona: codzienne i wodoodporne na specjalne okazje. Cena za etui wodoodporne nie jest wygórowana, a ochrona, którą futerał zapewnia zapobiega kolejnym kosztom, które mogłyby powstać w wypadku dostania się wody do telefonu.  Woda na smartfonie w większości przypadków oznacza wymianę urządzenia na nowy. Etui wodoodporne chroni telefon w tak prozaicznych sytuacjach, jak przypadkowe wylanie napoju na smartfona.

Ochrona smartfona przed mechanicznymi uszkodzeniami to konieczność. Niespodziewane sytuacje zdarzają się każdemu, nawet najostrożniejszym osobom. Smartfony mają bardzo delikatne wyświetlacze i nietrudno je przypadkowo uszkodzić. Bez względu na to jaką formę ochrony smartfona zostanie wybrana, właściciel szybko przekona się, że dzięki swojej zapobiegliwości uchronił telefon przed uszkodzeniem i dużymi kosztami naprawy. Wśród akcesoriów chroniących telefon polecane są: folia, etui i szkło hartowane. Wszystkie formy ochrony smartfona są cenione przez użytkowników.