Rekrutacja pracowników ze Wschodu

Każda osoba poszukująca pracy, zawsze musi przejść przez swego rodzaju procedurę rekrutacji, która pozwoli jej zyskać zatrudnienie lub też nie. Podstawą jest napisanie CV i dalej aplikowanie go na dane stanowisko. Jeśli się spodoba i zyska zainteresowanie, wówczas taka osoba zaproszona jest na rozmowę kwalifikacyjną. Gdy przejdzie ją pomyślnie, wówczas staje się ona pracownikiem danej firmy.

A jak wygląda sprawa, jeśli w grę wchodzą pracownicy ze Wschodu? W jaki sposób oni szukają pracy? Czy też na własną rękę muszą poszukiwać pracodawców, zgłaszać się na rozmowę o pracę i przechodzić rekrutację w taki sam sposób? Niezupełnie. W tym przypadku bowiem osoby z zagranicy zatrudniani są przez agencje zatrudnienia. Są to firmy, które zajmują się typowo rekrutowaniem pracowników i poszukiwaniem dla nich odpowiednich stanowisk pracy. Pracodawcy płacą określoną kwotę agencjom, a te z kolei wypłacają je pracownikom, część pozostawiając dla siebie.

Wybór odpowiedniej agencji zatrudnienia

Bardzo ważną rolę odgrywa poszukiwanie agencji zatrudnienia, której można zaufać. Tak, jak w każdej branży spotkać można tutaj zarówno profesjonalistów, jak również i amatorów. Pragnąc uzyskać najwyższą jakość usług, należy współpracować tylko z najlepszymi. Dobra agencja pracy https://apsprofitpolska.pl/pl/pl/ powinna posiadać wiedzę, mieć doświadczenie, oferować w pełni profesjonalną i rzetelną obsługę. Pracownicy ze Wschodu, którzy decydują się na wybór danej agencji muszą wiedzieć, że stawiają na firmę, która jest w stanie zaoferować im najlepsze z możliwych warunki do pracy. Agencje zatrudnienia pomagają z jednej strony pracodawcom znaleźć pracowitych i rzetelnych pracowników, z drugiej zaś strony samym pracownikom poszukują odpowiedniej pracy na konkretnych stanowiskach. Dobrze prosperujące agencje posiadają swoje przedstawicielstwa w poszczególnych krajach i tam właśnie mają dostęp do pracowników, którym od razu poszukują pracy. Ci jadąc do Polski, automatycznie wiedzą dokąd i na jakie stanowisko. Nie muszą będąc na miejscu szukać, chodzić na rozmowy i starać się, by tą pracę ogarnąć, bo taka agencja robi dosłownie wszystko za nich. Rekrutując pracowników, zapewnia przygotowanie ich do konkretnych prac, często także i przeszkolenie, zapoznanie z warunkami, z jakimi przyjdzie się im zmierzyć po przyjeździe do Polski. Pracownicy ze Wschodu to ludzie, na których w Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie, dlatego też osoby chcące podjąć pracę w Polsce, dostają ją praktycznie od razu i mogą się już szykować do wyjazdu.

Nabór pracowników ukraińskich

Posiadając miejsce na Ukrainie lub w innym kraju na Wschodzie, tam odbywa się cały proces rekrutacji, który jest zgodny z polskim i międzynarodowym prawem. Całość rekrutacji, a następnie legalizacji pracowników odbywa się poprzez agencje zatrudnienia. Pracodawcy nie muszą martwić się tak naprawdę o nic. Co należy załatwić, aby pracownicy ze Wschodu mogli podjąć pracę w Polsce? Konieczne jest uzyskanie wizy w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, a  zarejestrowanie oświadczenia o tym, że obywatel Ukrainy podejmie się pracy na okres sześciu miesięcy. Sama kwestia pracy to jedno, ale agencje zajmują się także i wieloma innymi aspektami, w tym organizacją zakwaterowania, pomocą w kwestii tłumaczeń, załatwieniem całej papirologii. Podejmując się współpracy na stopie pracownik- agencja, otrzymuje się kompleksowe usługi, z których bez wątpienia każdy pracownik danego kraju będzie zadowolony.

Cechy dobrego pracownika ze Wschodu

W Polsce pracownicy ze Wschodu i Ukrainy https://apsprofitpolska.pl/pl/pl/rekrutacja_kadr_pracodawcy_pracownicy_ze_wschodu_pl-html/ zatrudniani są na różnego rodzaju stanowiskach, które przede wszystkim nie wymagają większej wiedzy i doświadczenia. Takie osoby nie mają szkół, nie mają często doświadczenia. Szukają więc pracy bez doświadczenia i bez kwalifikacji. Pracują jako sprzątaczki, pomoce kuchenne, jako operatorzy maszyn, kierowcy firm kurierskich, czy osoby pracujące w sklepach i na magazynach. To, co wyróżnia pracowników ze Wschodu to przede wszystkim ich zapał do pracy. Wyjeżdżając z Ukrainy na przykład, jadą do Polski przede wszystkim w celach zarobkowych. To sprawia, że chcą dać z siebie wszystko, aby pracodawca był zadowolony. Osoby takie są więc bardzo pracowite, często pracują na nadgodzinach, nie boją się zupełnie żadnej pracy. Każde zlecenie jest przez nich wykonywane. Pracownicy ci nie boją się wyzwań, chętnie uczą się języka polskiego, są niezwykle kontaktowi. Wykazują się miłym nastawieniem, sympatycznością i przyjaznym stosunkiem. W każdej pracy cenieni są zarówno przez samych pracodawców, jak również i przez innych współpracowników.

Rekrutacja pracowników ze Wschodu przebiega więc na zupełnie innych warunkach, niż w przypadku Polaka szukającego w swoim kraju pracy. Tutaj Ukraińcy przyjeżdżają już w określone miejsce i podejmują się pracy, którą agencje zatrudnienia znalazły dla nich jeszcze tam na miejscu, w ojczyźnie. Jedno jest pewne praca za granicą nie jest łatwa, dlatego też należy docenić pod każdym względem pracę tych właśnie osób.