Pompy ciepła Kraków

Pompy ciepła Kraków jest rozwiązaniem, które poszerza z roku na rok grono swoim zwolenników. Wszystko za sprawą tego, że należą one do najwydajniejszych grzewczych urządzeń, które obecnie są dostępne na rynku. Co więcej, pompy ciepła mogą być stosowane zarówno w budownictwie wielorodzinnym, komercyjnym oraz do tego jednorodzinnym. Jeśli podjęliśmy decyzję o inwestycji tego typu, to musimy koniecznie naleźć firmę, która dla nas ją wykona. Co musimy koniecznie sprawdzić?

Wybór najlepsze instalatora pompy ciepła

Instalacja pompy ciepła jest doskonałym rozwiązaniem i to nie tylko z punktu widzenia ekologicznego, ale także funkcjonalnego oraz ekonomicznego. Zalety tego rozwiązania to: długa żywotność, bezobsługowość, niskie koszty eksploatacyjne, cicha i wydajna praca, brak konieczności posiadania kotłowni, ekologiczna i przyjazna środowisku technologia oraz także możliwość chłodzenia pomieszczeń w letniej porze.

Bardzo często, jednak mamy problem z wyborem odpowiedniej firmy, która oferuje instalację pompy ciepła. O co taką firmę powinniśmy zapytać? Na pewno jest tego troszkę. Od dobranej prawidłowo pompy ciepła oraz wykonanej właściwie instalacji, będzie zależeć efektywne oraz bezawaryjne funkcjonowanie systemu, a co idzie za tym dobre samopoczucie oraz komfort użytkowników. Nie ma tutaj w żadnym wypadku miejsca na popełnienie jakiegoś błędu. Jeszcze przed podjęciem wszelkich działań, powinniśmy danej firmie zadać kilka istotnych pytań. Odpowiedzi w ten sposób uzyskane upewnią nas w przekonaniu, że dokonaliśmy rzeczywiście dobrego wyboru lub też zmuszą nas poniekąd do poszukiwań innego wykonawcy.

Doświadczenie firmy montującej pompy ciepła

Z roku na rok rośnie liczba montaży pomp ciepła w naszym kraju. W związku z tym powstają cały czas nowe podmioty, które to oferują tę usługę. Zawsze powinniśmy stawiać na firmy, które w swoim portfolio mają już bardzo dużo udanych realizacji. Najlepiej, jeśli miałyby one przynajmniej kilkaset już wykonanych instalacji.
Niezmiernie ważne jest także to, aby w nich był zatrudniony wyspecjalizowany zespół specjalistów o wysokiej klasie. Osoby te powinny móc się pochwalić stosowną wiedzą, która jest poparta wieloma certyfikatami oraz szkoleniami. Mowa, chociażby o europejskim certyfikacie instalatora. Taki certyfikat wskazuje na to, że instalator z bardzo dużym powodzeniem uczestniczył w szkoleniu oraz do tego udowodnił swoją praktyczną i teoretyczną wiedzę podczas przeprowadzanego egzaminu. Poza tym, podczas szukania najlepszej instalatorskiej firmy jest dobrze nie tylko się sugerować samymi reklamami, ale także obliczeniami, które zaproponuje dana firma.

Jakie pompy ciepła znajdują się w ofercie danej firmy?

Oferta pomp ciepła jest bardzo szeroka oraz różnicowana. Podział tychże urządzeń wynika z uwagi na przeróżne źródła, z którego jest pozyskiwane ciepło. Dostępne zatem są pompy ciepła wodne, gruntowne i powietrzne pompy ciepła, które w naszym kraju cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Musimy koniecznie tutaj podkreślić, że rodzaj technologii zastosowanej oraz do tego komponentów to nic innego jak czynniki, które mają duży wpływ na najważniejsze techniczne parametry urządzenia. Jest to maksymalna temperatura zasilania grzewczego systemu, współczynniki SCOP i COP, wydajność grzewcza, emisja hałasu, czy też ilość chłodniczego czynnika.

Dodatkowo trzeba tutaj pamiętać o tym, że technologia, która jest związana bezpośrednio z pompami ciepła, rozwija się w sposób dynamiczny. Szczególnie w takiej dziedzinie, jak powietrzne pompy ciepła, w których przypadku jest widoczny znaczny wzrost efektywności. Producenci pomp ciepła udoskonalają cały czas produkty przez siebie oferowane, przez co stosowane są powszechnie urządzenia. W przyszłości niedalekiej mogą one być przestarzałe. Warto zatem przede wszystkim stawiać na nowsze elementy instalacji. Dzięki nim pompa ciepła będzie im służyć wydajniej oraz także dłużej.

Czy instalacja posiada wykonawczy projekt?

Montaż pompy ciepła powinien zawsze być poprzedzony wykonawczym projektem, który będzie zawierać analizę termiczną, która uwzględnia informacje między innymi o stratach ciepła budynku. Tylko i wyłącznie na jego podstawie można dobrać odpowiednią pompę ciepła. Z kolei w przypadku, gdy firma instalatorska go nie uwzględnia, to wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że urządzenia przez nią proponowane nie będą działały według oczekiwanych założeń.

Na pewno znajdziemy firmę, która odpowie na wszelkie pytania, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Przy takiej dużej inwestycji każdemu zależy na tym, aby natrafić na prawdziwych profesjonalistów, którzy dokonają nie tylko nienagannego montażu, ale także wcześniej pomogą nam w wyborze takiej pompy ciepła, która będzie spełniała wszelkie nasze oczekiwania i wymagania. Musimy być także idealnie dostosowana do naszej nieruchomości. Na pewno nie trzeba nikogo przekonywać do zdecydowania się na pompę ciepła. To rozwiązanie ma tylko i wyłącznie zalety.