Rolety do sypialni

    Sypialnia jest miejscem odpoczynku, relaksu i snu, dlatego w tym pokoju powinna panować przytulna i zaciszna atmosfera. Zasłony i firanki są wypierane przez rolety, których konstrukcja i różnorodność jest tak duża, że z łatwością można wybrać element, który harmonijnie wpasuje się w styl pomieszczenia. Rolety są zaprojektowane tak, aby ukryć sypialnię przed ciekawskimi oczami, przed jasnym porannym słońcem, a także przed światłem latarni ulicznych lub oświetlenia ulicznego. Są one dziś integralną ozdobą wnętrza. Duża liczba odmian, materiałów, kolorów i metod mocowania bez trudności pozwala wybrać odpowiednie rozwiązania dla wszystkich okien.

Funkcje rolet do sypialni

Należy zauważyć, że każdy z rodzajów rolet ma swoje zalety, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, które z nich najlepiej pasuje do sypialni.

 • Po pierwsze, jest to niezawodna ochrona sypialni przed jasnym światłem słonecznym i innymi źródłami światła.
 • Po drugie, są łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji.
 • Po trzecie, znacznie lepiej obniżają poziom hałasu niż tradycyjne zasłony. Pozwala tłumić hałas i dźwięki z zewnątrz słyszalne z ulicy. Doskonale wpuszczają świeże powietrze.

Ponadto:

 • Szczelnie zamknięte rolety izolują pokój od świata zewnętrznego, umożliwiając stworzenie prywatności w sypialni.
 • Mają funkcję płynnej regulacji strumienia światła, dzięki specjalnemu mechanizmowi można zmienić poziom oświetlenia, który przeniknie do domu.
 • Można je łatwo zamontować na nowoczesnych plastikowych oknach, co zapewnia łatwy sposób wentylacji pomieszczenia i oszczędność dodatkowej przestrzeni w małych sypialniach.

W zależności od projektu pomieszczenia mogą pełnić funkcję wystroju, tworząc dodatkową harmonię w wybranym stylu. Przed wybraniem pięknych rolet do sypialni warto zapoznać się z ciekawymi nowościami, które mogą doskonale wpasować się w styl wnętrza. Ponadto, ze względu na specyfikę ich projektu, regulują ilość światła przenikającego do pomieszczenia z ulicy, co na przykład pozwala stworzyć miękkie i słabe oświetlenie w ciągu dnia. Należy zauważyć, że zbierają również niewielką ilość kurzu i brudu na sobie i utrzymują określoną temperaturę w pomieszczeniu. A teraz rolety również stały się elementem wystroju wnętrz. Są niezwykle trwałe i łatwe w użyciu.

Jakie rolety lepiej wybrać do sypialni?

rolety materiałowe

   Warto poważnie potraktować ten wybór, ponieważ sypialni człowiek spędza znaczną część swojego życia.Tkaninę lepiej wybierać spośród naturalnych materiałów. Analizując rodzaje rolet, ważne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację łóżka, rozmiar okna i pomieszczenia, jako całości, nie instalować zbyt obszernych modeli. W kolorystyce lepiej jest preferować tradycyjne i spokojne odcienie, które relaksują i koją.

Rodzaje rolet

 • Pionowa – lamele wykonane z tkaniny, plastiku, drewna, aluminium. Mogą być również używane do podziału na strefy lub jako ekrany. Wnętrzu sypialni nadadzą stylowy i nowoczesny wygląd.
 • Poziome – lamele połączone linkami ze sztucznych nici. Bardzo kompaktowe, w oknach i we wnętrzu sypialni wyglądają schludnie i elegancko.
 • Harmonijkowe – uniwersalny wygląd odpowiedni dla okien o dowolnej geometrii. Miniaturowa konstrukcja rolet pozwala maksymalnie zaoszczędzić miejsce. Przy produkcji modeli harmonijkowych stosowanych jest wiele różnych tkanin, co pozwala zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowany gust. Doskonale nadają się do sypialni, ponieważ nie gromadzą kurzu i nadają pokojowi szczególny nastrój.

Cechy rolet do sypialni

   Nowoczesne modele rolet do sypialni mają nie tylko stylowy design, który może ozdobić każde pomieszczenie, ale także są funkcjonalne, dzięki czemu wygrywają ze zwykłymi zasłonami. Nie przeszkadzają w przenikaniu świeżego powietrza do sypialni, dzięki czemu można otworzyć plastikowe okna w celu wentylacji, ciesząc się wiejącym wiatrem.

 

  Wszystkie modele nie wymagają specjalnej pielęgnacji, są doskonale czyszczone z zanieczyszczeń, a ponadto istnieją opcje ze specjalną obróbką, która odpycha kurz. Dlatego taki element dekoracyjny będzie musiał być prany rzadziej w porównaniu do konwencjonalnych zasłon. Mogą stać się prawdziwą ozdobą w pokoju ze względu na bogactwo różnych tekstur, a także zastosowaniu szerokiej palety kolorów, ze zwykłego plastikowego okna można zrobić akcentujący element dekoracyjny. Różnorodne zasady cenowe rolet są sprzedawane zarówno w klasie ekonomicznej, jak i w segmencie premium, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na taki szczegół we wnętrzu.

Wskazówki dotyczące wyboru

Wybierając rolety do okien sypialni, warto kierować się kilkoma wskazówkami:

 • Schemat kolorów. Do sypialni idealnie nadają się rolety o spokojnych kolorach, na przykład zielone, brązowe, niebieskie i pastelowe. Ważne jest, aby kolor tego elementu
 • dobrze pasował do ogólnego wnętrza i nie wyróżniał się zbytnio.
 • Faktura. Jeśli chce się dodać do sypialni lekkości można skorzystaj z opcji rolet z tkaniny.
 • Materiał. Najlepiej wybrać rolety wykonane z naturalnych materiałów do sypialni, ponieważ są hipoalergiczne i nie emitują szkodliwych substancji, dzięki czemu można zyskać siłę i energię oraz dobrze odpocząć w nocy.