Kiedy odwiedzać sklepy samochodowe?

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada swój własny samochód. Jest to bardzo wygodny, a współcześnie i niedrogi środek lokomocji. W związku z jego wzmożoną i stale rosnącą popularnością, jak na drożdżach rosną kolejne sklepy samochodowe, powoli zmieniając też swój profil. Choć kiedyś oferowały one wyłącznie części zastępcze, dziś obfitują w wiele innych rzeczy – radia samochodowe, wszelkiego rodzaju oświetlenie i nagłośnienie to tylko niektóre z nich. Na co jeszcze można liczyć odwiedzając je? Czy warto kupować akcesoria w ich obrębie? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi postaramy się udzielić w naszym krótkim artykule.

Co oferują najlepsze sklepy samochodowe?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, sklepy samochodowe stały się obecnie bardzo wszechstronne i choć nadal dają nam dostęp do części zamiennych do samochodów, obecnie ich asortyment obejmuje znacznie więcej. W jego obrębie znaleźć możemy między innymi:

  • radia samochodowe mniej i bardziej popularnych marek, znacznie zwiększające komfort podróżowania. Obecnie nie wystarczy, że oferują one możliwość odczytu płyt CD – te są coraz mniej popularne. Dziś standardem stało się odczytywanie muzyki z nośników zewnętrznych (w tym pendrive’ów), a czymś bardzo oczekiwanym – bezpośrednio z telefonów, chociażby za pośrednictwem kabla AUX czy technologii Bluetooth;
  • systemy nagłośnienia – te powstały nie tylko z myślą o melomanach, ale o wszystkich tych, którzy chcą w pełni wykorzystać swoje radio samochodowe i słuchać muzyki w najbardziej komfortowych warunkach;
  • elementy wystroju, w tym nowe zagłówki czy obicia do foteli, potrafiące zmienić całe mnóstwo w wyglądzie samochodu;
  • oświetlenie – doświetlenie wnętrza własnego samochodu jest idealną opcją dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić jego wygląd nocą, ale też po prostu narzekają na zbyt słabe światło właśnie we własnym aucie. Coraz częściej stosuje się również oświetlenie zewnętrzne – zazwyczaj przybiera ono formę taśm LED rozprowadzonych pod samochodem, zapewniających wyglądającą przepięknie poświatę w czasie jazdy;
  • pomniejsze akcesoria, w tym te pozwalające nam na umiejscowienie naszego telefonu w wygodnej dla nas pozycji, pozwalające nam korzystać z aplikacji w jego obrębie bez konieczności odrywania wzroku od jezdni.

 

 

 

Czy warto wyposażać się w akcesoria samochodowe?

Odwiecznym dylematem wszystkich osób, które są w posiadaniu samochodów – zwłaszcza tańszych, które w najbliższym czasie i tak zamierzają wymienić na lepsze – jest to, czy warto w nie inwestować i wkładać w nie dodatkowe pieniądze, skoro i tak ma się zamiar ich pozbyć. Rzecz jest prosta: istnieją akcesoria samochodowe, które można przełożyć do nowego auta. Radia samochodowe, głośniki, ale i niektóre elementy oświetlenia idealnie się nadają. Prawda – nowej tapicerki raczej nie przełożymy. Istnieją jednak rzeczy wręcz stworzone właśnie do tego. Jako że wybrane akcesoria mogą nam towarzyszyć również po sprzedaży auta, warto na nie postawić – zwłaszcza, że większość z nich jest w stanie w znaczący sposób podnieść nasz komfort użytkowania czterech kółek. Wiele spośród nich przyczyni się też do większego bezpieczeństwa – a tego nie da się wymienić na żadne pieniądze.

Sklep samochodowy – stacjonarny czy Internetowy?

Mając w planach odwiedzenie sklepu samochodowego, spotykamy się z dwiema podstawowymi jego formami – stacjonarną i internetową. Którą z nich wybrać? Okazuje się, że wybór nie jest tak prosty. Stacjonarne sklepy samochodowe mają jeden wielki plus – każdy z oferowanych przez nie przedmiotów możemy dotknąć, zobaczyć na żywo, ale i w wielu przypadkach przetestować. Ponadto jesteśmy w nich w stanie sięgnąć po pomoc specjalistów – pracowników, którzy rozwieją nasze wątpliwości na temat dowolnego produktu, ale i wyjaśnią nam, w jaki sposób zainstalować go we własnym aucie. Musimy się jednak liczyć z nieco wyższymi cenami i, mimo wszystko, okrojonym asortymentem. Nieco inaczej ma się sytuacja ze sklepami internetowymi – te prezentują zdecydowanie najszerszy, a wręcz kompletny asortyment. W ich ramach możemy dostać niemal wszystkie istniejące radia samochodowe, ale i inne akcesoria – w dodatku najczęściej w bardzo atrakcyjnych cenach. Minusem może się jednak okazać brak możliwości zobaczenia ich na żywo (konieczność polegania na zdjęciach), ale i skonsultowania swojego wyboru z kimś, kto rzeczywiście zna się na rzeczy.

Podsumowanie

Odwiedzając sklep samochodowy musimy liczyć się z tym, że będzie on proponował nam znacznie szerszy asortyment, aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Podczas gdy wtedy można było w nim dostać niemal wyłącznie części zastępcze do samochodów, dziś – poza nimi, oczywiście – towarzyszą im rozmaite akcesoria czy to zwiększające komfort jazdy, czy też poprawiające jej bezpieczeństwo. Radia samochodowe, poduszki, zagłówki czy systemy oświetlenia – to tylko niektóre z rzeczy, które możemy tam dostać. Jeżeli zatem chcemy choć trochę poprawić wygląd czy funkcjonalność naszych czterech kółek, nie wahajmy się tegoż sklepu odwiedzić.