Zabiegi kosmetyczne niwelujące worki i cienie pod oczami

Niestety, wiele kobiet zmaga się z problemem widocznych cieni i worków pod oczami. Długie godziny przed komputerem, nieunormowany plan dnia czy różne pory snu, nie sprzyjają w radzeniu sobie z tym problemem. W wielu przypadkach nie da się samodzielnie zredukować worków i cieni pod oczami, używając jedynie kremów i maseczek. Jedyną możliwością jest zastosowanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Co warto o nich wiedzieć? Kilka podstawowych informacji poniżej.

Jak powstają cienie i worki pod oczami?

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co powoduje powstawanie worków i cieni pod oczami. Niestety, często główną przyczyną jest nasza genetyka, sposób budowy naczynek pod skórą. Im cieńsza i delikatniejsza jest skóra pod oczami, tym naczynka stają się widoczniejsze.
Inną możliwością mogą być problemy z mikrokrążeniem, przez co ta część naszego organizmu nie jest wystarczająco dobrze dotleniona. Brak snu i długie godziny spędzone przed ekranem, dodatkowo pogarszają ten stan. Największy wpływ na gorszy stan tkanek pod oczami mają różnego rodzaju nałogi, a wśród nich należy wyróżnić palenie papierosów.

Zabiegi na cienie i worki pod oczami

Z niewielkimi problemami z cieniami i workami pod oczami, możemy sobie poradzić korzystając z dobrej jakości kremu lub żelu pod oczy, ale w poważniejszych przypadkach warto rozważyć zastosowanie specjalistycznego zabiegu kosmetycznego. Wśród najskuteczniejszych zabiegów wyróżnić możemy:

Mezoterapia: polega na wstrzyknięciu w skórę pod oczami mieszanki witaminowej z kwasem hialuronowym. Mieszanka jest dobierana w zależności od rodzaju problemu. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy wykonać serie czterech zabiegów co tydzień, a później powtarzać zabieg raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Cena zabiegu oscyluje w granicach 150-400 zł i uzależniona jest od rodzaju problemu.

Peeling kwasowy: jest to peeling oparty na kwasie trójchlorooctowym lub kwasach owocowych AHA (kwas glikolowy lub pirogronowy). Kwas zostaje nałożony na skórę pod oczami i pozostawiony na indywidualnie dobrany czas (z reguły pomiędzy 5-10 min). Po zmyciu kwasu, po dwóch/trzech dniach skóra zaczyna się łuszczyć. Aby efekt był najlepszy, należy skorzystać z serii czterech zabiegów raz w tygodniu. Cena jednego zabiegu to koszt 150-400 zł (cena często zawiera inne, dodatkowe zabiegi, jak maski odżywcze).

Dermabrazja laserowa: ze względu na to, że jest to dość bolesny zabieg, w jego przypadku często stosuje się znieczulenie miejscowe. Przy pomocy lasera pobudza się regeneracje naskórka. Naświetlanie uszkadza (odparowuje) wierzchnią warstwę skóry, przez co powstaje niewielki strup. Nie wolno go zrywać. Po zabiegu, następnego dnia można wrócić do domu, ale nie można z niego wychodzić przez kolejne dwa tygodnie (lub więcej, w zależności od stanu skóry) do całkowitego zagojenia. Koszt zabiegu waha się od 2,5 tys. do około 6 tys. zł.

Roll-Cit: jest to kolejny zabieg wymagający znieczulenia. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalny, jednorazowy wałek z mikroigłami, którego zadaniem jest pobudzenie odnowy skóry poprzez wbicie igieł. Najczęściej zabieg jest przeprowadzany na całej skórze twarzy. Wiele osób nie czuje się komfortowo przy tym zabiegu, ponieważ mikrouszkodzenia z reguły krwawią. Cena zabiegu oscyluje w granicach 2 tys. zł.

Hot-Cold: jest to zabieg polegający na naprzemiennym nagrzewaniu i ochładzaniu tkanek znajdujących się pod skóra pod oczami. Dzięki zabiegowi naczynka oraz skóra wzmacniają się. Poprawia się również mikrokrążenie, co sprawia, że tkanki są lepiej dotlenione. Dodatkowo skóra pod oczami staje się jędrniejsza. Cena zabiegu to około 150 zł (w przypadku zastosowania dodatkowo peelingu kawitacyjnego i maseczki cena może wzrosnąć do 250 zł).

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound): jest to zabieg, który wykorzystuje możliwości fali ultradźwiękowej. Jest wyjątkowo skuteczny i nie wymaga powtarzania w seriach tak, jak wiele innych zabiegów redukujących cienie i worki pod oczami. Dodatkowo zabieg nie posiada skutków ubocznych, jest bezpieczny. Ultradźwięki mają za zadanie pobudzić komórki skóry do regeneracji, co zmniejsza widoczność worków i cieni pod oczami. Dodatkowo skóra jest ujędrniona i wygładzona. Rezultat jednorazowego zabiegu utrzymuje się do dwóch lat (w przypadku osób palących papierosy okres będzie krótszy). Cena za zabieg to około 600 zł.

Surgen: zabieg składa się z dwóch etapów. Najpierw skóra pod oczami zostaje nakłuta niewielkimi igiełkami, a później nagrzana. W drugim etapie stosuje się impulsy elektryczne, które wprowadzane są pod skórę poprzez igły. Dzięki połączeniu wysokiej temperatury oraz impulsów elektrycznych skóra zostaje pobudzona do regeneracji. W konsekwencji skóra się wzmacnia, poprawia się mikrokrażenie oraz zaczyna intensywniej działać kolagen i elastyna.