Rekuperacja Kraków

Dlaczego rekuperacja Kraków jest tak popularna? Dużo byś dał za to, by np. móc zawsze oddychać czystym powietrzem? A może szukasz optymalnego sposobu, aby oszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu w sezonie zimowym? Osoby mające takie wątpliwości chętnie decydują się na zastosowanie wentylacji mechanicznej, która staje się o wiele popularniejsza w porównaniu do wariantu grawitacyjnego… Jak pracuje rekuperacja Kraków w praktyce? Na jakie zalety można liczyć po wykonaniu instalacji u siebie w domu?

Rekuperacja Kraków – jak to wszystko działa w praktyce?

Cała idea tego nowoczesnego, coraz popularniejszego systemu polega na tym, by zanieczyszczone powietrze było odpowiednio szybko wymieniane na nowe. Dzięki rekuperatorom jak najbardziej jest to możliwe. Oczywiście, wszystko na początek musi być właściwie zaplanowane. Dlatego niezbędna jest np. konsultacja przeprowadzona przez inżyniera. Chodzi o to, by np. ustalić trasę instalacji oraz wybrać stosowne miejsce dla rekuperatora. Ważne są tutaj także kanały wentylacyjne. To właśnie przy ich pomocy rekuperator zajmuje się zużytym powietrzem. Jest ono usuwane z życia domowników. Z kolei na jego miejsce wprowadzane jest świeże powietrze zaczerpnięte we właściwy sposób z zewnątrz. Co ważne, nie potrzeba do tego np. otwartych okien. Należy także wspomnieć o tym, co dzieje się w wymienniku ciepła rekuperatora. Tam bowiem dochodzi do wymiany energii pomiędzy rozmaitymi strumieniami powietrza. Jeśli mamy lato, jest to chłód (w zimie kluczowe jest zaś tutaj ciepło). Ma to naprawdę spore znaczenie. Wszak dzięki temu można liczyć na optymalne temperatury; w zależności od danej pory w roku kalendarzowym. Np. w okresie letnim na dworze jest przeważnie ciepło. Odpowiednia praca całego systemu prowadzi do tego, że w środku konkretnego domu odczuwane są przyjemne temperatury (niższe niż na zewnątrz). Eksperci zaznaczają, że standardowa wentylacja grawitacyjna nie pozwala uzyskać takich właśnie korzyści. Jeśli natomiast komuś zależy na odpowiednim komforcie (niezależnie od pory roku), to coraz chętniej decyduje się na rekuperatory.

Możesz oddychać czystym powietrzem

Znasz już zasadę działania systemu rekuperacyjnego. Teraz dowiedz się, jakie są kluczowe korzyści. Wiesz już, że rekuperacja Kraków pozwala m.in. zawsze cieszyć się optymalnymi temperaturami. Jest to zaś szczególnie ważne w przypadku dni wyjątkowo upalnych, czy skrajnie zimnych. A w Polsce anomalii na tym polu niestety nie brakuje… Dodatkowo zastosowanie u siebie w domu systemu rekuperacyjnego to szansa na to, aby zawsze oddychać świeżym powietrzem. Instalacja gwarantuje regularne wymienianie zużytego powietrza na świeże. Co ważne, jest ono odpowiednio oczyszczane i filtrowane (Klient może zdecydować się na jeszcze bardziej zaawansowane sposoby ochrony). M.in. z alergenów, które bardzo negatywnie działają na nasze zdrowie. Poza tym eliminowane są wirusy, bakterie, kurz, czy nawet smog (przy zastosowaniu odpowiednich filtrów). Bardzo ważne jest tutaj to, że rekuperacja pozwala oddychać czystym powietrzem 24 godziny na dobę. Nie tylko w czasie dnia, ale także nocą, kiedy śpimy. Wtedy niektórzy oddychają przez buzię. Jeśli powietrze nie będzie oczyszczone, to trzeba liczyć się z wieloma przykrymi konsekwencjami (chodzi np. o rozmaite choroby górnych dróg oddechowych).

Życie staje się o wiele bardziej komfortowe!

Posiadając rekuperatory w Krakowie odczuwamy tak naprawdę na co dzień rozmaite korzyści. M.in. nie musisz martwić się przeciągami. W domu zawsze będzie bowiem czyste powietrze. Nie trzeba zatem koniecznie otwierać okien, by to sobie zapewnić. Dzięki temu do nieruchomości nie przylecą rozmaite owady (muchy, komary itp.), które szczególnie w okresie letnim potrafią mocno dawać się we znaki. Nie tylko chodzi o to, że są one bardzo dokuczliwe. Dodatkowo insekty zostawiają ślady obecności np. na żywności… Powietrze jest nie tylko czyste i pozbawione rozmaitych zanieczyszczeń. Jest także odpowiednio wilgotne. A ten aspekt też wpływa m.in. na to, jak nam się na co dzień oddycha. Obecnie wiele osób pracuje zdalnie, dlatego tego zagadnienia nie powinno się bagatelizować. Na terenie konkretnego domu zawsze pięknie pachnie… To także jest istotne. Warto zauważyć, że brzydkie zapachy są efektywnie usuwane. 

Eliminowane są straty energetyczne

Rekuperacja Kraków bazuje m.in. na tym, że ciepło, które zostanie raz wytworzone, potem może być wykorzystane ponownie. Oczywiście w odpowiedni sposób. Tak, by nasze zdrowie nie było narażone ani przez jeden moment na szwank… Warto także wspomnieć o innej kwestii. Odpowiednio pracujący wymiennik ciepła rekuperatora jest w stanie przekazywać energię z powietrza wywiewanego w kierunku strumienia powietrza nawiewanego. To zaś powoduje, że dana nieruchomość ma zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną. Jest to bardzo istotna sprawa. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie są zdecydowanie niższe w porównaniu do stosowania np. standardowej (i jednocześnie bardzo mało praktycznej pod wieloma względami) wentylacji grawitacyjnej.