Jak się ubrać na masaż gorącymi kamieniami? 

Wybrać się na masaż to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można dla siebie zrobić. Dziś niemal każdemu przydałoby się głębokie odprężenie i wyciszenie. Stąd duże zainteresowanie masażem balijskim, zwłaszcza tą jego odmianą, w której wykorzystuje się gorące kamienie. Jak się ubrać? Jest to kwestia mniej problematyczna, niż może się to wydawać.

Czas przed wejściem do sali na masaż

Zanim wejdzie się na salę, gdzie wykonywany jest masaż, trzeba zdjąć swoje ubranie. To, co posłuży tam do okrycia, otrzymuje się od pracowników salonu SPA. Wiele osób decyduje się na wzięcie prysznica. Jest to dobry pomysł, wart zastosowania, zanim masaż balijski gorącymi kamieniami się rozpocznie. Oczyści się skórę, a jednocześnie jest to przygotowanie się do odprężenia. Masaż ten jest znakomitym sposobem na relaks. Rozluźnia mięśnie i pozwala się wyciszyć. Nieco stresu i napięcia znika już wraz ze strumieniem wody. Czego oczekiwać, idąc na masaż kamieniami? Tego, że pojawi się w trakcie tego zabiegu poczucie błogości. Łączy on w sobie masowanie, aromaterapię, akupresurę i terapię ciepłem. Nie jest tak intensywny, jak masaż tajski w swojej tradycyjnej wersji. Tamten też ma zalety. Jest bardzo skuteczny przy problemach z mięśniami i kręgosłupem.

Co włożyć na siebie na zabiegi SPA?

Jak się ubrać na masaż gorącymi kamieniami? Cokolwiek się na siebie włoży, trzeba będzie to pozdejmować. Ta okoliczność najlepiej podpowiada, w co się ubrać na masaż gorącymi kamieniami. Im szybciej i łatwiej się zdejmie ubrania, tym lepiej. To znaczy, że nie warto wkładać na siebie dużo. Lepiej, jak są to koszulka i bluzka, niż trzy czy cztery tego rodzaju ubrania. Dobrze też, idąc na masaż balijski, zrezygnować z tego, co jest bardziej wymagające przy ściąganiu i wkładaniu. Lepiej włożyć zwykłą bluzkę niż koszulową. Dobrym wyborem są spodnie z gumką. Masaż kamieniami ma charakter relaksacyjny. To znaczy, że odpowiada każdemu. Zarówno ten, jak i tradycyjny balijski, są często wybierane na wspólny czas w SPA. Jeśli idzie się z koleżanką czy przyjaciółką, to warto podzielić się informacjami o tym, jak się ubrać. Nawet, jak coś wydaje się oczywiste, to przecież nie jest takim dla każdego.

Zasada, jak najmniej rzeczy i jak najmniej problematycznych, dotyczy nie tylko ubrań. Obuwie warto włożyć wygodne. Biżuterii najlepiej mieć na sobie jak najmniej. Ją także ściąga się przed zabiegiem gorącymi kamieniami. To wszystko jest ważne nie tylko dla kobiet. Duże zainteresowanie wzbudzają pakiety zabiegów dla mężczyzn. Oni też potrzebują się zrelaksować. W takich pakietach są i masaże relaksacyjne. Na każdy z nich warto ubrać się prosto i wygodnie.

Czas po zakończonym masażu kamieniami

Samopoczucie po masażu jest bardzo przyjemne. To błogość i poczucie odprężenia. Jest to stan idealny do wypoczynku, nie do działania. Najlepiej nie mieć zaplanowanych poważnych zadań po takim zabiegu SPA. Początkowo może się nawet nie chcieć wstawać, ubierać czy gdzieś iść. To charakterystyczne dla zabiegów relaksacyjnych. Podobne odczucia daje olejkowy masaż tajski, który także odpręża. Odczucia takie świadczą o tym, że masaże relaksacyjne były robione profesjonalnie. Klient masażysty zyskał stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Czy trzeba od razu ubierać się po masażu? Lepiej poczekać dziesięć czy kilkanaście minut, zanim podejmie się takie działanie. Warto dać sobie czas, by spokojnie wrócić do rzeczywistości. To pozwoli zachować dobre odczucia na dłużej. Dobrze też nie wybierać ubioru, który mógłby zakłócić ten przyjemny moment.

Samopoczucie po masażu a kwestia ubioru

Klient salonu SPA odczuwa błogość, wyciszenie, relaks. Kwestia ubioru na masaż balijski gorącymi kamieniami ma jeszcze większe znaczenie po tym zabiegu niż przed nim. Wcześniej chodziło tylko o to, by zdejmowanie ubrań i biżuterii nie trwało długo. Po masażu głównie chodzi o to, by nie było to trudne. Gdy odczuwa się błogość, można nie mieć cierpliwości do mnóstwa guzików. Można też nie mieć cierpliwości do zapinania biżuterii. Jeszcze ważniejsze jest, aby wybierać tylko takie ubrania, które nie zmniejszą miłych odczuć. Nie powinny pogarszać samopoczucia. Kto czuje się wspaniale, to chce, by ten stan towarzyszył mu jak najdłużej. To znaczy, że sztywne, szorstkie, krępujące ruchy czy obcisłe ubrania lepiej zostawić na inne okazje. Mając w planach SPA dla dwojga albo tak przyjemne spędzanie czasu w pojedynkę, trzeba wybierać ubiór zupełnie inny. Najlepiej, jak ubrania są wygodne, czyli luźne i niekrępujące ruchów. Powinny być uszyte z miękkich tkanin, miłych do skóry.

Kwestia ubioru na masaż jest prosta, a przy tym ważna. Niewiele jest zasad, ale niewłaściwy ubiór może zepsuć humor. Nie ma znaczenia, co dokładnie się włoży. Dla kobiety ubiorem może być sukienka albo połączenie spodni i bluzki. Dobre jest każde ubranie, jeśli przed masażem nie zabierze nazbyt wiele czasu jego ściąganie. Jest właściwym wyborem na masaż kamieniami też, jeśli nie zakłóci miłych odczuć po tym zabiegu. Trzeba wyobrazić sobie te dwie sytuacje, a będzie wiadomo, czy to, co chce się włożyć, jest odpowiednie.