Czy opłaca się sprzedawać oraz kupować używane smartfony?

Obecnie trudno jest nam wyobrazić sobie swoje życie bez telefonów komórkowych ze stałym dostępem do internetu, które okazują się niezwykle pomocne niemal w każdej codziennej sytuacji. Swoimi nowoczesnymi funkcjami pozwalają nam one  niezwykle uprościć swoje codzienne życie. 

Telefony te nazywane są smartfonami i dzięki nim możemy nie tylko – tak jak miało to miejsce jakieś kilkanaście lat temu wykonywać oraz odbierać połączenia głosowe i odbierać SMS-y, lecz także robić doskonałej jakości zdjęcia cyfrowe, nagrywać filmy, mierzyć ilość przebytych kroków oraz spalonych kalorii, kontrolować skład oraz wartość energetyczną swoich posiłków, a nawet randkować oraz uczyć się języków obcych całkowicie za darmo, i zawierać dzięki temu znajomości z ludźmi z całego świata.

Smartfony czy warto kupować nowe telefony dotykowe?

Nowoczesne smartphony, które oprócz funkcji zwykłego telefonu komórkowego, łączą w sobie zalety nowoczesnego aparatu i kamery cyfrowej oraz kieszonkowego komputera nie należą do tanich gadżetów – zwłaszcza, jeżeli mamy zamiar dokonać zakupu całkowicie nowego aparatu na kartę – prostu z salonu telefonii komórkowej. 

Nic więc dziwnego, iż wielu z nas zastanawia się zatem czy warto jest kupować nowe smartfony, czy może lepiej wybierać te ze sprawdzonych komisów lub po prostu odkupować od znajomych lub też osób prywatnych ogłaszających się w internecie na popularnych serwisach aukcyjnych lub też serwisach ogłoszeń lokalnych, gdzie oferowany przedmiot można bez problemu wcześniej obejrzeć i ocenić jego stan, a dopiero po tym podjąć ostateczną decyzję – czy chcemy stać się posiadaczami tego urządzenia.

W celu odnalezienia ofert  zawierających ogłoszenia związane ze sprzedażą nowoczesnych telefonów komórkowych w wyszukiwarkę internetową wystarczy wpisać hasło typu: ,, smartfony sprzedaż”, dzięki czemu zostaniemy odesłani do najpopularniejszych stron zawierających tego typu oferty. Jeżeli zależy nam na odbiorze osobistym naszego telefony wtedy najlepiej po frazie ,, smartfony sprzedaż dopisać nazwę miasta lub miejscowości w obrębie, których jesteśmy w stanie pofatygować się odebrać telefon osobiście – oczywiście po wcześniejszych jego oględzinach.

Czym należy kierować się podczas kupna używanego smartphone’a?

O tym, iż kupno używanego telefonu komórkowego to w wielu przypadkach doskonałe rozwiązanie chyba nie trzeba wielu z nas długo przekonywać. Nie każdy bowiem z nas ma ochotę oraz środki na to, aby jednorazowo wydać ze swojego budżetu kilka tysięcy złotych na nowy telefon, który nie ma co się oszukiwać z roku na rok i tak bardzo wiele traci na swojej wartości.  Używane – jednak doskonałej jakości smartfony na sprzedaż znaleźć możemy u sprawdzonych handlarzy posiadających wszelkie niezbędne dokumenty oraz dowody zakupu na sprzedaż oraz wyszukując sami ciekawe oferty za pomocą internetu, a nawet pytając znajomych z pracy lub uczelni czy nie interesuje ich przypadkiem smartfony sprzedaż, jeżeli na przykład planują oni zakup nowego aparatu w niedługim czasie.

Pamiętajmy zatem, aby wybierać smartfony tylko i wyłącznie sprawdzonego pochodzenia, z wiadomych źródeł – najlepiej takie, które wciąż są jeszcze na gwarancji.

Czasem może bowiem okazać się, iż nasz wymarzony smartphone nie do końca spełnił nasze oczekiwania. Nie należy w tym przypadku załamywać rąk tylko spróbować ponownie go odsprzedać – istnieje bowiem o wiele większa szansa na sprzedaż smartfona używanego – ale w doskonałym stanie, aniżeli całkiem nowego za którego chcielibyśmy najlepiej odzyskać sklepową cenę – jaką sami ponieśliśmy.

O czym należy pamiętać przy zakupie smartfona?

Bez względu na to czy kupujemy całkiem nowego prosto z salonu smartfona, czy też takiego, który chociaż w idealnym stanie pochodzi jednak z drugiej ręki warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach o jakich na ogół nie myślimy stając się posiadaczami smartphonów. 

Oczywiście bardzo ważne jest jego ubezpieczenie, bowiem pokrywa ono szereg kosztownych napraw jakie musielibyśmy w całości pokryć z własnej kieszeni – nie posiadając takiego ubezpieczenie. Do kosztownych napraw należy na przykład wymiana pękniętego wyświetlacza. Niektóre rodzaje ubezpieczeń działają także na wypadek kradzieży telefonu komórkowego, dlatego czasem warto zapłacić kilka złotych miesięcznie więcej i cieszyć się w pełni z radości jaką daje użytkowanie wymarzonego aparatu. 

Mało tego smartfony na sprzedaż możemy znaleźć w wielu sprawdzonych miejscach takich jak chociażby komisy telefonów komórkowych, które w swojej ofercie sprzedają także niezwykle przydatne etui ochronne oraz futerały pasujące do konkretnych modeli smartfonów. 

Takie etui może wyratować nas z opresji na przykład kiedy upuścimy telefon lub pozwalamy się nim bawić dzieciom. Wiele z nich jest także wodoodporne oraz wodoszczelne, dzięki czemu nasz telefon będzie suchy nawet w przypadku wielkiej ulewy lub też upuszczenia w trakcie wędkowania, czy też zalania napojem. 

Oprócz etui warto także zabezpieczyć swój wyświetlacz przed pęknięciem lub potrzaskaniem podczas upuszczenia naklejając na niego specjalną folię ochronną lub szkło hartowane.