Co jaki czas depilacja laserowa?

Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej marzy o gładkiej i pozbawionej zbędnego owłosienia skórze. Nie ma się temu co dziwić, bo czujemy się wówczas zdecydowanie pewniej siebie. Ponadto, postrzegamy swoje ciało jako zdecydowanie atrakcyjniejsze. Nie sposób nie zauważyć, że golenie włosów nie jest zbyt trafionym rozwiązaniem. Włosy niezmiernie szybko odrastają, a nasza skóra przestaje być gładka. Alternatywę dla tradycyjnego golenia włosków może na szczęście stanowić depilacja laserowa. Depilowanie włosów w ten sposób powinno odbywać się w odpowiednio wyposażonym gabinecie kosmetologicznym.

Jak często należy poddawać się depilacji laserowej?

Nie sposób nie zauważyć, że depilacji laserowej należy poddawać się z odpowiednią częstotliwością. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących nas efektach być niestety nie może. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak często należy przeprowadzać depilację laserową. Niestety, jest ona kosztowna. Warto byłoby mieć na uwadze to, iż depilacja laserowa musi być wykonywana w seriach. W przeciwnym bowiem razie pożądanych rezultatów niestety nie ujrzymy. To, jak często przeprowadzać depilację laserową zależne jest od wielu czynników. Najistotniejsze jest to, aby zaufać swojemu specjaliście. Co do zasady, kosmetolog decyduje o wykonaniu od czterech do pięciu serii zabiegów. W niektórych przypadkach zalecana jest mniejsza ilość serii, a w innych większa. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj włosów posiadamy. Jeżeli są one grube, a na dodatek szybko rosną, trzeba liczyć się z koniecznością większej ilości zabiegów. Jeśli jedna posiadamy cienkie, jasne i wolno rosnące włosy, być może wystarczą nam trzy zabiegi. Zabiegi muszą być wykonywane w odstępie kilku tygodni. Raz w roku zaleca się natomiast tak zwany zabieg przypominający. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki niemu rezultaty depilacji laserowej będą wyjątkowo trwałe.

Kiedy nie powinno się przeprowadzić depilacji laserowej?

Niestety, depilacji laserowej nie można przeprowadzić zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Nie sposób nie zauważyć, że depilacja laserowa stanowi jeden z częstszych powodów, dla którego odwiedzamy gabinet kosmetologa. Niestety, jeśli zaistnieją przeciwwskazania, nie będzie można wykonać zabiegu. Zabieg ten nie może zostać wykonany w przypadku kobiet w ciąży. Przedstawicielki płci pięknej spodziewające się narodzin dziecka nie będą więc mogły poddać się zabiegowi. Na tym niestety nie koniec. Zabiegu depilacji laserowej nie będzie można wykonać u matek karmiących dziecko piersią. Warto byłoby mieć świadomość tego, że zabieg depilacji laserowej nie będzie mógł zostać przeprowadzony także w innych przypadkach. Przeciwwskazaniem będą niestety nowotwory różnego rodzaju. Laser mógłby bowiem niekorzystnie wpłynąć na ich przebieg. Nie sposób nie zauważyć, ze blond lub rude włosy nie będą skutecznie usuwane przez laser. Panie o tak jasnych włosach nie będą więc mogły poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

O czym jeszcze warto byłoby pamiętać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać gabinet, w którym poddamy się zabiegowi depilacji laserowej. Najlepiej byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Warto zorientować się w kwestii tego, jak wiele gabinetów kosmetologicznych działa w naszych miastach. Niestety, może okazać się, że w naszym miejscu zamieszkania nie znajduje się żaden gabinet. Wówczas najlepiej udać się do jakiegoś większego miasta. Tam z całą pewnością uzyskamy odpowiednią pomoc. Nie sposób nie zauważyć, że ważne jest także przejrzenie cenników poszczególnych gabinetów. Nie należy jedynie liczyć na to, że cena zabiegu laserowej depilacji będzie niska. Nie wolno decydować się na zabieg w podejrzanie wyglądającym gabinecie za niepokojąco niską cenę. Takie rozwiązanie może bowiem wiązać się z dość sporym niebezpieczeństwem. Jak zwykle, pomocne mogą okazać się opinie na temat poszczególnych firm. Nie sposób nie zauważyć, że im większa liczba opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć dobry jakościowo gabinet. Wskazane będzie również unikanie gabinetów, które posiadają szereg negatywnych opinii. Należy także pamiętać o tym, aby odpowiednio postępować po zabiegu. Nie zaleca się opalania, bo mogłoby dojść do niebezpiecznego podrażnienia skóry, a także do pojawienia się szpetnych przebarwień. Zabieg depilacji laserowej na pewno pomoże, jeżeli zadbamy o jego odpowiednie przeprowadzenie. Tak ważny jest więc staranny wybór gabinetu, o czym była mowa powyżej. Nie wolno jednak zapominać o tym, że to nie wystarczy. O nogi należy troszczyć się również w inny sposób. Skóra na nogach, aby była miękka, gładka i przyjemna w dotyku, musi być odpowiednio pielęgnowana. Najlepszym z możliwych rozwiązań wydaje się być zakupienie dobrego jakościowo balsamu oraz peelingu. Peeling warto wykonywać raz w przeciągu każdego tygodnia. Można zdecydować się na domowy peeling na bazie fusów z kawy. Wspaniałym rozwiązaniem może okazać się także wykonanie masażu, który pobudzi krążenie.